Категории
Видео [72]
Новости [197]
Львов [133]
Карпаты [1160]

Наш Опрос:
Где будет Олимпиада 2022
Всего ответов: 40


Еще опрос?

Офіційне лого
Олімпіади 2022:


Статистика

Онлайн всего: 16
Гостей: 16
Пользователей: 0

Главная » 2014 » Март » 9 » Ссавці :.
20:35
Ссавці :.
Автор: Шелевер Іван
Карпати з повним правом вважаються своєрідним природним звіринцем. Сімдесят чотири види, тобто три чверті усіх ссавців України, є аборигенами гір. Найбільше (понад 36 процентів) дрібних ссавців — комахоїдних та рукокрилих. Вони зосереджені переважно на рівнинах та в передгір'ї. Серед них такі корисні колоніальні види, як підковоноси та нічниці (гостровуха, велика), довгокрил і руда вечірниці. Ці тварини приносять значну користь сільському та лісовому господарству. Підраховано, що звичайні довгокрили Закарпаття, а їх тут близько двадцяти тисяч, тільки за одну ніч знищують до восьмидесяти кілограмів різних комах. З дрібних ссавців на рівнинах поширені водяні щури і пацюки, європейський та рябий ховрахи, сірий хом'ячок, звичайний хом'як, сліпаки, білозубка білочерева, ласка та багато інших. Чимало тут мишовидних гризунів — хатня, польова, жовтогорла миші, полівка звичайна. Типовим представником дубових і букових лісів є дикий кабан, для якого жолуді й горішки бука — ласий делікатес. У лісах навколо Мукачева і Хуста в часи середньовіччя спеціально відгодовували диких свиней. В пошуках за плодами, кореневищами, личинками жуків дикий кабан риє лісову підстилку, що сприяє природному відновленню деревостанів.
 
На закарпатській стороні живуть представники ратичних, а саме є олень благородний (Cervus elaphus), козуля (Capreolus capreolus) і свиня дика (Sus scrofa), а серед хижаків - (Vulpes vulpes), куниця (Mrtes martes) і ласка (Mustela nivalis). Постійним, але рідкісним мешканцем цих лісів є і кіт лісовий (Felis silvestris). Він подібний до домашніх котів, але відрізняється більшою вагою, меншими вухами і коротшим хвостом. Постійними відвідувачами є тут теж і рись (Lynx lynx) і ведмідь (Ursus arctos). А наприклад вздовж кам’янистого русла річки Угольки в долину час від часу заходить ондатра (Ondatra zibethica) - виходець із Північної Америки. Із представників Червоної книги, тут можна зустріти борсука (Meles meles), кутора мала (Neomys anomaalus) і бурозубка альпійська (Sorex alpinus). Серед кажанів 8 видів вважаються дуже рідкісними.
Автор: Візаже Альберт
 
Якщо взяти високогір’я, наприклад Чорногору, тут ми можемо спостерігати ендемічну фауну. До цієї фауни належить туруни (Carabus transsylvanicus, Trechus plicatulus i Duvalius ruthenus), а також татранська полівка (Microtus tatricus).

Перейшовши до іншої зони Українських Карпат - Кузій-Свидовець, можна натрапити на барлоги ведмедів, які так люблять жити і зимувати тут. А ось такого хижака як рись тут часто не побачиш, його ареал далеко звідси. Але незважаючи на це рись спостерігається на даній місцевості, це пов’язано із великою кількістю ратичних тварин, яких так багато живуть тут. Дикого кота можна побачити тут частіше ніж в інших районах Карпат. Цьому виду давно загрожує вимирання, навіть тут не спостерігається ознак покращення. На річці Кісва знаходить сприятливий життєвий простір видра. Її сліди не рідко можна побачити на річковому піску. Даний вид зменшується, а в деяких місцях вона вже повністю зникла!

Рідкісними в Карпатах стали борсуки. Зменшилось і поголів'я таких хижих звірів, як вовк, рись та дикий кіт. Чисельність їх регулюється. Усі хижі відіграють роль санітарів, оскільки їх жертвами найчастіше стають хворі та старі тварини. Тепер звертається велика увага на охорону і збагачення корисної фауни. У теплих районах Закарпаття та Буковини успішно розводять фазанів — цих, справді, перспективних промислових птахів, чисельність яких становить вже близько п'яти тисяч. У великій шані вони не тільки у лісівників, а й хліборобів. Адже це єдиний птах, який знищує колорадського жука.
Категория: Карпаты | Просмотров: 626 | Добавил: FreeDOM | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: