Категории
Видео [72]
Новости [197]
Львов [133]
Карпаты [1160]

Наш Опрос:
Где будет Олимпиада 2022
Всего ответов: 40


Еще опрос?

Офіційне лого
Олімпіади 2022:


Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Главная » 2014 » Март » 8 » Хвойні представники Карпат :.
22:06
Хвойні представники Карпат :.

Автор: Root at carpathians.eu
Автор: Лавний Василь
Незважаючи на велику поширеність культур смереки у карпатських лісах, природні смерекові ліси (Piceeta abietis) зростають у висотному поясі 1200-1650 метрів над рівнем моря, де лісова підстилка переважно складається із шарів недозрілого гумусу. Особливо добре сформувались такі лісостани в умовах Мармароського кристалічного масиву і Чорногорського хребта. Тут смерека утворює чисті лісостани на великих площах.

Ялицево-смерекові ліси (Abieto-Piceetum) сформувались на дуже кислих, бідних, але з високою часткою дрібнозему, здебільшого на перезволожених ґрунтах у гірському ялицево-буковому поясі. За таких умов місцезростання бук не є конкурентноздатним.

Подекуди на межі лісу ростуть сосна кедрова (Pinus cembra) і модрина (Larix decidua). В резерваті Кедрин та на схилах гори Попадя під охороною знаходяться реліктові кедрово-смерекові та модриново-кедрово-смерекові лісостани.

Для субальпійської зони Карпат криволісся - характерний елемент ландшафту. Сосна гірська (Pinus mugo), вільха зелена (Alnus viridis) та ялівець сибірський (Juniperus sibirica) по всій площі утворюють майже цілком чисті зарослі із підліском, який змінюється в залежності від властивостей субстрату, експозиції або інших факторів місцезростання.
Категория: Карпаты | Просмотров: 467 | Добавил: FreeDOM | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: