Категории
Видео [72]
Новости [197]
Львов [133]
Карпаты [1160]

Наш Опрос:
Где будет Олимпиада 2022
Всего ответов: 40


Еще опрос?

Офіційне лого
Олімпіади 2022:


Статистика

Онлайн всего: 8
Гостей: 8
Пользователей: 0

Главная » 2014 » Март » 9 » Гадюка звичайна :.
17:52
Гадюка звичайна :.

Автор: Федонюк Ольга
Забарвлення гадюки (інші назви - змія-поганка, ядистий гад, пожарник.) є дуже мінливим. Зустрічаються особини забарвлені в сірий, бурий, червоно-бурий кольори з темною зигзагоподібною смугою вздовж хребта. Трапляються змії забарвлені в чорний колір.

Населяє гадюка звичайна лісову і лісостепову зони. Перевагу надає мішаним лісам, де заселяє галявини. Оселяється на болотах, берегах річок, озер, струмків. Гадюка звичайна трапляється в усіх областях на заході України. У Закарпатській та Івано-Франківській областях гадюка зустрічається в поясі криволісся і на полонинах на висоті 1300-1880 м над рівнем моря.
Автор: Федонюк Ольга
 
Територію гадюка заселяє досить нерівномірно, іноді щільність досить висока – до 3-4 особин на 1 га. Площа індивідуальної ділянки гадюки – 1,5-4 га. Як правило, гадюки ведуть осілий спосіб життя і міграції здійснюють на весні та восени на відстань 2-5 кілометри. Зиму змії проводять в норах кротів, гризунів, під стіжками сіна, у тріщинах скель, в ходах згнивши коренів дерев. Зимують поодиноко, невеликими групами, іноді групами до 200-300 особин. В березні-квітні покидають місця зимівлі. Самці пробуджуються першими. На зимівлю мігрують в другій половині вересня – у жовтні. Сховищами в літній період для гадюки слугують нори, гнилі пні, кущі, тріщини в ґрунті, порожнечі між камінням. Протягом дня багаторазово виповзають погрітися на сонці. Живуть гадюки 11-15 років. Паруються змії навесні після 2-3 тижнів після того, як покидають місця зимівлі. Тривалість вагітності – три місяці. У другій половині липня – у вересні самка народжує 8-12 малят. Статевозрілими самки стають у віці 5 років, коли вони 54-55 см завдовжки, самці – у віці 4 років, коли довжина їх тіла сягає 45 см.

Жаби, мишовидні гризуни, пташенята, землерийки – основні кормові об’єкти гадюки. Молодь живиться комахами, молюсками, червами. Полюють в сутінках, особливо активні в першу половину ночі. Ситі гадюки можуть 2-3 доби перебувати у сховищах і не полювати.
Категория: Карпаты | Просмотров: 654 | Добавил: FreeDOM | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: