Категории
Видео [72]
Новости [197]
Львов [133]
Карпаты [1160]

Наш Опрос:
Где будет Олимпиада 2022
Всего ответов: 40


Еще опрос?

Офіційне лого
Олімпіади 2022:


Статистика

Онлайн всего: 14
Гостей: 14
Пользователей: 0

Главная » 2014 » Февраль » 13 » Домініканський собор
09:58
Домініканський собор

Домініканський собор

Греко-католицька церква Святої Євстахії, в минулому Домініканський собор, є однією з найвеличніших пам’яток архітектури з оригінальним оздобленням епохи пізнього бароко.

Домініканський собор

Ще у XIII столітті в цьому ж місці за проханням дружини українського князя Лева Даниловича, принцеси Констанції, було збудовано дану споруду. Вона католичка, тому вона дуже сумувала на чужині за своєю вірою. Від XV і до середини XVIII століття костел розміщувався на цій території. Саме в готичному стилі він був збудований. У 1559 році розігралися небувалі події. Навколо споруди і в середині розпочалась справжня війна. Все це дійство було викликане нареченою, Гальшкою Острозькою. Вона ховалась за стінами костелу. Лукаш вважав, що вона його наречена - найбагатша спадкоємицею престолу Речі Посполитої. Протягом воєнних баталій вся торгівля у Львові була призупинена. Король був просто розлючений такими діями і наказав зупинити війну. Вод отяг, кий вів до монастиря, було перерізано. Відтак і закінчилась облога. Врешті-решт Гальшку було видано заміж за Лукаша.

Після усіх баталій домініканський костел зазнав значних ушкоджень. Його було розібрано у 1748 році. Вже в 1748-1764 роках споруду почали відновлювати. Проект військового інженера, генерала артилерії Яна де Вітта почали втілювати в життя в стилі пізнього бароко. Новий храм нагадував костел святого Карла у Відні. Зберігали усе цінне, що залишилось після зруйнованої будівлі. У південній частині храму можна оглянути алебастровий надгробок XVI століття, який зберігся до наших часів. Це та пам'ять про той древній костел, що зник 269 років назад. Надгробок графині Дунін-Борковської є одним з найцінніших. Це є робота всесвітньовідомого датського скульптора Бертеля Торвальдсена (1816 рік). Пам'ятник губернаторові Галичини Гауеру роботи Шімзера (1824 рік) показує роботу львівської школи скульпторів. Пам’ятник одному з найталановитіших польських художників Артурові Ґротґеру було також встановлено тут. Це була робота скульптора Гадомського. Протягом панування радянської влади на теренах України, храм Божого Тіла зачинили. Як і в усіх інших храмах, влаштували склад. Це є прикладом нищівного поводження із історичними пам’ятками. Проте у 1970 році відкривається Музей релігії та атеїзму. Також під куполом встановили маятник Фуко. Він підтверджував своїм рухом обертання Земної поверхні. Тут читали лекції на атеїстичні теми, демонстрували фільми такого ж напрямку.

Та все ж з 90-х років Домініканський собор отримує статус греко-католицького храму Святої Євхаристії. Він є досить популярним серед львівського населення, а також національно свідомої молоді.

Категория: Львов | Просмотров: 542 | Добавил: FreeDOM | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: