Категории
Видео [72]
Новости [197]
Львов [133]
Карпаты [1160]

Наш Опрос:
Где будет Олимпиада 2022
Всего ответов: 40


Еще опрос?

Офіційне лого
Олімпіади 2022:


Статистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0

Главная » 2014 » Февраль » 18 » Музей етнографії та екології
22:44
Музей етнографії та екології

Музей етнографії та екології

Яремче музей етнографії та екології Карпатського краю

Музей етнографії та екології Карпатського краю в місті Яремче створений 01 січня 2007 року шляхом реорганізації Музею визвольних змагань Карпатського краю, який в свою чергу був утворений на базі Музею партизанської слави.

У 30-х роках ХХ століття в Яремче був заснований перший музей, а на початку 60-х років розпочалося створення краєзнавчого музею. Пошукову та збиральницьку роботу очолив місцевий краєзнавець Михайло Музиря, який за короткий час зібрав численну колекцію етнографічних творів, історичних та природничих матеріалів. Музей розмістили у приміщенні колишнього пансіонату «Gena». В експозиції музею функціонували історико-природничий відділ та відділ живопису.

У 1967 році за проектом архітектора Стасіва була збудована оригінальна споруда музею, що ззовні нагадувала партизанський курінь, де і розмістили, реорганізований з краєзнавчого, музей партизанського слави імені Сидора Ковпака. У 1993 році музей був реорганізований у Карпатський крайовий музей визвольних змагань, що розмістився у трьох залах нової експозиції, яка розкрила історію визвольного руху на західноукраїнських землях: створення Легіону Українських Січових Стрільців (УСС), Української Галицької Армії (УГА), молодіжної організації «ПЛАСТ», діяльність ОУН, проголошення Карпатської України, боротьбу Української Повстанської Армії (УПА) та дивізії «СС Галичина».

У 2007 році музей зазнав чергової реорганізації, ставши філією Коломийського музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Кобринського, заклад отримав назву «Музей етнографії та екології Карпатського краю».

Сьогодні у музеї представлено постійну експозицію, присвячену І та ІІ світовій війнам: діячам і лідерам ОУН та УПА, а також експоновано артефакти з часів українського визвольного руху і діяльності радянських партизан у Карпатському краї.

З метою відображення традиційного життя карпатського етносу, у музеї представлена експозиція присвячена гуцульській етнокультурі: народне мистецтво гуцулів ХVІІ - ХХ століть, цінні та рідкісні твори народного мистецтва Гуцульського регіону Захiдної України, колекції гобеленів народного художника України Михайла Біласа, верети, ліжники, які вражають своєрідною, неповторною побудовою композиції, її легкістю та гармонією кольорів, гуцульські строї, предмети побуту регіону та колекція писанок. Цікавими для відвідувачів музею будуть керамічні вироби з майстерні Гільовських, яка функціонувала в Яремче в кінці XIX – на початку XX століття, одяг гуцула і гуцулки 30-х років XX століття з села Микуличин.

Категория: Карпаты | Просмотров: 441 | Добавил: FreeDOM | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: